مدیریت دانش

مدیریت دانش

خدمات
مدیریت دانش

مدیریت دانش، مدیریت دانایی یا مدیریت اندوخته‌های علمی به معنای در دسترس قرار دادن نظام‌مند اطلاعات و اندوخته‌های علمی است.

مدیریت دانش، مدیریت دانایی یا مدیریت اندوخته‌های علمی (به انگلیسی: Knowledge management - KM) به معنای در دسترس قرار دادن نظام‌مند اطلاعات و اندوخته‌های علمی است.

به نحوی که در هنگام نیاز، در اختیار افرادی که نیازمند آن‌ها هستند، قرار گیرند تا آن‌ها بتوانند کار روزمره خود را با بازدهی بیشتر و مؤثرتر انجام دهند. مدیریت دانش، شامل یک سری استراتژی و راهکار برای شناسایی، ایجاد، نمایندگی، پخش و تطبیق بینش‌ها و تجارب در سازمان می‌باشد. برنامه اجرایی مدیریت اندوخته‌های علمی، بر این دو جزء اصلی، بنا می‌شود.
 
مهندس دانش (Knowledge Engineer) فردی است که در فرایند مهندسی دانش (Knowledge Engineering) مهارت دارد. مهندس دانش می‌تواند سه فعالیت استخراج، تحلیل و مدلسازی دانش را انجام دهد. این سه فعالیت منجر به تولید یک پایگاه دانش ساخت یافته مبتنی بر مدل‌های دانش با قابلیت استفاده مجدد می‌شود که می‌تواند به عنوان محتوای ورودی در سامانه مدیریت دانش استفاده شود. در نگاه‌های غیرحرفه‌ای تر مهندس دانش به عنوان نقشی برای اجرای برخی فرایندهای ساده مدیریت دانش تنزل پیدا می‌کند.
 

سامانه مدیریت دانش

شرکت توان آفرین وستا ارائه دهنده یکی از بهترین و کارآمدترین سامانه های مدیریت دانش بومی و فارسی زبان می باشد، و قادر است علاوه بر استقرار مدیریت دانش در سازمانها و نهادها، سامانه مدیریت دانش خود را نیز در سازمانهای طرف قرارداد راه اندازی نماید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استقرار مدیریت دانش و خرید سامانه مدیریت دانش با ما در ارتباط باشید.

شما هم نظر دهید

ما را دنبال کنید